Kol Kıllarını Alma
20 Haziran 2024

Kol Kıllarını Alma

Kol kılları, kadınlarda kıl meselelerinin yaşandığı bölgelerden biri olarak karşımıza çıkar. Kollarda yer alan kılların tekrar çıkmayacak şekilde alınması önemlidir. Özellikle beyaz tenli kadınların kollarında yer alan kıllar, estetik olmayan görüntülere yol açabilir.

Birçok kadın için kol kılları önemli bir sorundur. Kol kıllarının görünmemesi ve çıkmayacak şekilde alınması gereklidir. Özellikle beyaz tenli kadınların kollarındaki kıllar, estetik açıdan hoş olmayan bir görüntü oluşturabilir. Bu nedenle, koldaki tüylerin alınması ve tekrar çıkmayacak biçimde temizlenmesi gereklidir. Genellikle kadınlar, tüylerinden kurtulmak amacıyla tüy dökücü kremlerden faydalanır. Kol kıllarını almak amacıyla kozmetik pazarında birbirinden çeşitli krem tipleri bulunabilir. Özel kokuları ile kolay bir tüy alma işlemi sunan kremler, çözüm odaklı etkileri ile en fazla tercih edilen uygulamalar arasında yer alır.

Kol Tüyleri Nasıl Alınır?

Kol tüyleri, ciddi anlamda çirkin bir imaj yaratabilir. Bu sebeple uzaması beklenmeden alınması gereklidir. Kol tüylerini almak için birçok yöntem kullanılır. Bu yöntemlerden en fazla kullanılanları krem ile tüy alma ve ağda ile tüy almadır. Ancak en ağrısız ve en fazla tercih edilen kol tüyü alma yöntemi kremdir. Ayrıca bu kremlerin parfümlü ve kokulu olanları da fazlasıyla popülerdir. Size kolunuzdaki tüyleri alabilmek amacıyla bazı yöntemlerden ve bu yöntemlerin uygulamalarından bahsetmek istiyorum. Bu yöntemleri sıralayacak olursak:

  • Ağda ile tüy alma
  • Epilasyon cihazı ile kol tüylerini almak
  • Tüy dökücü krem ile kol tüylerini almak
  • Jilet ile kollardaki tüyleri alma

Ağda ile Tüy Alma Yöntemi

Kol tüylerini evde ağda ile alabilirsiniz. Isıttığınız ağdayı kolunuza bir spatula yardımı ile sürüp, ağda bezini yapıştırıp çekerek tüylerden kurtulabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken önemli nokta, ağda bezi ile tüyleri çekerken, tüylerin tam tersine çekilmesine özen göstermelisiniz. Bu şekilde yapılan kol kılı alma işlemi, yaklaşık iki ayda bir tekrar eder ve uzun bir süre sizi idare eder. Ancak bazı kadınlarda ağda tahriş ve kızarıklık oluşturabilir. Ayrıca bazı durumlarda sivilce dahi oluşabilir. Bu nedenle bazı kadınlar kol tüylerini alırken ağda kullanmayı tercih etmezler. Aslında, ağda ile kolunuzdaki tüyleri almadan önce kol bölgenize çocuk pudrası dökerseniz, tahriş, kızarıklık veya sivilce oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Epilasyon Cihazı ile Kol Tüylerini Almak

Kolunuzdaki tüyleri almak amacıyla epilasyon cihazlarından yararlanabilirsiniz. Epilasyon cihazları yardımıyla kolunuzdaki tüylerden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Eğer epilasyon cihazı alırken buz bulunduran bir cihaz alırsanız, daha az acı çekersiniz. Buz, ağda yapacağınız bölgeyi soğutarak acınızı en aza indirir.

Tüy Dökücü Krem ile Kol Tüylerini Almak

En ağrısız ve zahmetsiz bulunan krem ile tüy alma yöntemi, kadınlar arasında en fazla kullanılan yöntemlerden biridir. Eğer ağrısız, sızısız kıl ya da tüy almak istiyorsanız, en iyisi tüy dökücü krem kullanmaktır. Ayrıca son dönemde çıkan kokulu kremleri de tercih edebilirsiniz. Kol tüylerinize tüy dökücü kremi sürüp, yaklaşık 5 dakika bekleyin. Daha sonra kutunun içinden çıkan spatula ile tüyleri kazıyarak alın. Sonrasında kolunuzu sabunlayarak bol su ile temizlemeniz gereklidir.

Jilet ile Kollardaki Tüyleri Alma

Bu yöntemi çok fazla önermiyoruz. Ancak en hızlı ve en kolay yoldur. Çok acil ya da zamanın kısıtlı olduğu durumlarda jilet kullanabiliriz. Unutulmaması gereken önemli nokta, sürekli jilet ile tüy alırsanız, belirli bir süre sonra bu tüyler sertleşir ve daha uzun çıkmaya başlar. Jilet ile koldaki tüyleri almak basittir. Öncelikle sabun ya da köpük sıkılır, daha sonra da jilet ile kollardaki tüyler alınır.

Ekstra Bilgiler

Kol kıllarını alırken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta daha vardır. Cildinize uygun bir yöntem seçmek, tahriş ve alerji riskini azaltacaktır. Ayrıca, kılları aldıktan sonra cildinizi nemlendirmek ve yatıştırıcı kremler kullanmak, olası tahrişleri önleyecektir. Bunların yanı sıra, düzenli olarak peeling yaparak ölü derilerden kurtulabilir ve batık tüy oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Kol Damarları Türleri ve Özellikleri

Kol Damarları Türleri ve Özellikleri

Kol Kıllarını Alma

Kol Kıllarını Alma

Dambıl Kol Hareketleri Nelerdir?

Dambıl Kol Hareketleri Nelerdir?

Kol Kası Egzersizleri ve Yöntemleri

Kol Kası Egzersizleri ve Yöntemleri

Kol Kemikleri Türleri ve Özellikleri

Kol Kemikleri Türleri ve Özellikleri

Güncel

Kol Kırılması Belirtileri ve Tedavisi

Kol Kırılması Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Omuz ve Kol Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Omuz ve Kol Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Kol Tüyleri Nasıl Azaltılır?

Kol Tüyleri Nasıl Azaltılır?